Seo Raporu Nasıl Oluşturulur?
Seo
28 Mart 2023
Bir web sitesinin internet aramalarında ön plana çıkması için gerçekleştirilen optimizasyon çalışmalarının etkinliğinin ve verimliğinin cevabı SEO raporu üzerinden görülebilir. SEO raporu, bir web sitesinin arama motorlarındaki performansını değerlendirmek için gereklidir.
En Çok Kullanılan Seo Araçları Nelerdir?
Seo
13 Mart 2023
Arama motoru optimizasyonu, web siteniz ve içeriğinizi başta Google ve diğer arama motoru sonuçlarında görünmesini amaçlamaktadır. Web sitenize çok fazla insan göndermeyi amaçlayan bir süreçtir.
13 Mart 2023
Facebook, günümüz şartlarında sayfa iç görüleri, reklam yöneticisi ve kirle analizleri gibi pek çok farklı yönetim ve araçlara sahip olmaktadır. Bu araçların pek çoğu bu alanlara yayılmış durumda ve bu durum da bazı küçük şirketin bunları kaçırmasına neden olmaktadır. Facebook'un işletme yöneticisinin devreye girdiği alan da burasıdır.
Screaming Frog Nedir Ve Nasıl Kullanılır?
Seo
13 Mart 2023
Screaming frog, yapılan SEO çalışmalarının vazgeçilmez parçalarından biridir. SEO uzmanları, Screaming Frog kullanarak internet sitelerinde bazı çözümlemeler ve raporlamalar yapar. Ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı şekilde kullanılabilen bu araç, çeşitli modlarla da çalıştırılabilir. Ayrıca kolay kullanımı sayesinde web sitelerinin geliştirilmesine ve hataların giderilmesine yardımcı olur.
Search Console Nedir Ve Nasıl Kullanılır?
Seo
01 Mart 2023
Search Console, Google tarafından sunulmakta olup arama sonuçlarında sitenizin nasıl yönetmenize ve sorunları gidermenize yardımcı olmaktadır. Google arama sonuçlarına eklenmek isteyenler, Search Console'a kayıt olmak zorunda kalmaktadır. İşletme sahipleri, SEO uzmanları ve pazarlamacılar, site yöneticileri ve web geliştiricileri, Search Console kullanmaktadır. Web sitenize hangi sitelerin bağlantı verdiği görülebilmektedir.
Long-Tail Anahtar Kelime Araştırması
Seo
01 Mart 2023
Genel olarak anahtar kelimeler, arama motoru optimizasyonu ve tıklama başına ödeme kampanyalarının temelini oluşturmaktır. Dijital pazarlama, satış ortaklığı pazarlamaları, Google Reklamları ve daha pek çok alanda kullanılan anahtar kelimeler, genelde arama motorları sonuç sayfalarının sonucunda yer alan sayfa sıralamalarını ve PPC kampanyalarının başarı oranını belirlemektedir.
01 Mart 2023
Facebook, genel olarak, reklam politikalarını ihlal etme potansiyeli olan reklam hesaplarını işaretleme konusunda çok hassas davranmaktadır. Bir reklam hesabının politikalarını ihlal edip etmediğini belirlemek için de algoritmalar ve insanlardan oluşan bir kombinasyon kullanmaktadır.
Bilişim Etiği Nedir? Bilişim Etiği İlkeleri Nelerdir?
Seo
20 Şubat 2023
on yıllarda bilişim etiği, eski dönemlere göre daha da ön plana çıkmıştır. Diğer etik kurallarına benzer şekilde bilişim, etik rehberliğe ilişkin içgörü sunmaktadır. Ek olarak, bilişim etik kuralları, profesyonellerin eylemlerinin karşılaştırılabileceği bir altın standart işlevi de görmektedir.