Google Reklam Ajansı

 1. Ana Sayfa
 2. Google Ads
 3. Google Reklam Ajansı
...
Google Reklam Ajansı
Google Reklam Ajansı

Google Reklam Ajansı (Partners) programı; işletme veya markalar için Google Ads hesapları yöneten üçüncü kişiler ve reklam ajansları için geliştirilmiş programdır. Program, altmıştan fazla ülkede etkin kullanılmakta ve kırk üç dilde sunulmaktadır. Google Partners programı; eğitim, analizler, erişim ve destek, tanınırlık ve ödüller başta olmak üzere birçok alanda, binlerce iş ortağına stratejik avantajlar sağlar. Bu programın temel amacı; yenilikçi araçlar, kaynaklar ve destek sunarak program kapsamındaki şirketlerin desteklenmesini sağlamaktır.

Google Reklam (Partners) programı sayesinde, her birinin kendine özel birtakım fırsat ve avantajları sayesinde Google ile kurulabilecek üç farklı ilişki biçimi vardır: üye, iş ortağı ve premier iş ortağı. Google Partners programının sağladığı avantaj ve ayrıcalıklardan yararlanmak için Google Partners web sitesine erişim sağlayabilir ve Google Partners programına kayıt olabilirsiniz. Yönetici seviyesinde erişime sahip olduğunuz bir Google Ads yönetici hesabı ile kayıt olmanız gerektiğini unutmayın.

Google Partners Avantajları

Google reklam ajansı (Partners) kapsamında; eğitim ve analizler, erişim ve destek, tanınırlık ve ödüller başta olmak üzere birçok avantaj sunulur. Partners tarafından sağlanan avantajlar, ilgilinin Google Partners durumuna göre belirlenir. Bunun yanı sıra, Partners avantajları tüm ülkelerde sunulmuyor olabilir. Google Partners programı ile sunulan avantajlar aşağıda yer alan tabloda gösterilmiştir.

 

Üye

İş Ortağı

Premier İş Ortağı

 

Eğitim ve Analizler

 

 

 

Ürün eğitimleri ve sertifikalar

Tüketici analizi raporları

 

Ürün betaları

 

 

 

Erişim ve Destek

 

 

 

Hesap hakkında ve teknik konularda destek

Gelişmiş Google Ads desteği

 

 

Yönetici deneyimleri (yalnızca davetle)

 

 

Hesaba özel destek (yalnızca davetle)

 

 

 

Tanınırlık ve Ödüller

 

 

 

Yarışma ve ödüller

Promosyon teklifleri

 

Partner rozeti

 

Dizin

 

Premier iş ortağı ödülleri

 

 

Google Partner Nasıl Olunur?

Google Partner ajansı olmak için, Google Ads yönetici hesabına gereksinim duyulur. Google Ads, Google tarafından sunulan dijital reklamcılık hizmetidir. Oldukça fazla avantajları bulunan Google Partner ajansı olmak için gereken Google Ads yönetici hesabına sahip değilseniz, aşağıda sıralana adımları takip ederek Google Ads yönetici hesabı edinebilirsiniz:

 • Google Ads adresini ziyaret edin ve “Yönetici Hesabı Oluşturun” seçeneğine tıklayın.
 • Henüz oturum açmadıysanız yönetici hesabınız için kullanacağınız e – postayı girin.
 • Müşterilerinizin kişisel hesaplarında göreceği bir yönetici hesabı adı oluşturun.
 • Sıralanan adımları takip ettikten sonra ekrana gelen adımda, kullanım alışkanlıklarınıza dair yanıtlamanız istenen bir sorgulama ile karşılaşacaksınız. Burada, oluşturduğunuz hesabın başkaca kullanıcılara ait hesapları yönetmek için mi, yoksa size ait birden fazla Google Ads hesabını yönetmek için mi kullanacağınızı belirterek adımı tamamlayın.
 • Ülke ve saat dilimi seçiminde bulunun.
 • Hesabınız için kalıcı para birimini seçin. Tavsiye edilen para birimi, iş yaptığınız para birimidir.

Tüm bu adımları başarıyla tamamladıktan sonra, artık Google Ads yönetici hesabına sahipsiniz. “Hesabınızı Keşfedin” seçeneğine tıklayarak, edindiğiniz yönetici hesabınızı kullanabilirsiniz. Google Partner Ajansı olmak adına oluşturduğunuz Google Ads yönetici hesabınızın ardından, aşağıda sıralanan adımları takip edin:

 • Google Partners web sitesine erişim sağlayın.
 • Ekrana gelen sayfada “Google Partners’ a Katılın” seçeneğine tıklayın.
 • Oturumunuz açık değilse, Google Ads’te yönetici hesabınızı kullanarak oturum açın.
 • Oturum açtıktan sonra “Sorumluluk Reddi Beyanı” ve “Hizmet Şartları” şeklinde iki belge ile karşılaşacaksınız. Her iki belgeyi de okumanız ve anlamanız tavsiye edilir. Beyan ve Şartları kabul ediyorsanız “Kabul Et ve Devam Et” butonuna tıklayarak devam edin.
 • Şirketinizi temsil için kullanacağınız Google Ads yönetici hesabınızı seçin.
 • Talep edilen bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde doldurun ve “Kaydet” butonuna tıklayın.

Sıralanan talimatları eksiksiz tamamlamanız halinde, Google Partner Ajansı olarak Google Ads hesabınızın “Partners” sekmesine yönlendirileceksiniz.

Google İş Ortağı Programı Nedir?

Google İş Ortağı olarak tercüme edilen Google Partners; reklam ajansları, dijital pazarlama uzmanları ve Google Ads hesaplarını yöneten diğer çevrimiçi danışmanlar için sertifika ve eğitim sağlayan dijital bir programdır. Google Ads ürün sertifikasyon sınavları başarıyla tamamlandıktan sonra bir Google İş Ortağı rozeti ile süreç tamamlanır. Google tarafından iş ortağı olarak tanınan şirketler ve kişiler, kartvizitlerine, pazarlama materyallerine ve web sitelerine Google tarafından verilen rozeti ekleyebilir.

Google Reklam Ajansı Nedir?

Google’a reklam vermek; alternatif piyar ve reklam çalışmalarıyla değerlendirildiğinde, oldukça düşük bütçeler karşılığında son derece etkili sonuçlar sağlayan dijital bir reklam opsiyonudur. Google progmatik reklam gibi reklamların avantajları ve artıları nedeniyle reklam vermek isteyen kişiler bizzat reklam verebileceği gibi, hatalı veya ihmali işlemler nedeniyle telafisi güç zararlar yaşamamak adına profesyonel bir reklam ajansına başvurarak reklam ajansı marifetiyle de reklam verebilir.

Reklam oluşturulması, optimize edilmesi, Google Ads panelinin kontrol edilerek gerekli düzenlemelerin yapılması başta olmak üzere, birçok dijital servise ilişkin hizmet veren Google reklam ajansları, söz konusu hizmetlerde uzman ve yetkin personeli ile hizmet verir. Google Partner Ajansı olarak da bilinen dijital pazarlama ajansı ile çalışmak ve reklam hizmetleri noktasında destek almak, Google reklamlardan çok daha yüksek başarı ve geri dönüş elde edilmesine olanak tanır.

Google reklamlar sayesinde planlanan hedeflerin gerçekleştirilmesi, ürün ve hizmetlerin reklam aracılığıyla tanıtılırken doğru kitleye etkili bir biçimde ulaşmak çok önemlidir. Bu noktada uzmanlaşmış kişilerden oluşan Google Reklam Ajansı, bir diğer adıyla Google Partnerinden yardım almak, sürecin başarıyla tamamlanması adına en doğru yaklaşım olacaktır. Google reklam ajansı tarafından sağlanan reklamcılık çözüm ve hizmetlerinden yararlanarak yüksek yüzdeli geri dönüşüm elde edebilirsiniz.

Anahtar kelimenin doğru bir şekilde hedeflenmemesi, reklam için ayrılan bütçenin boşa gitmesine ve reklam çalışmasından beklenen yararın elde edilememesine neden olur. Bu bakımdan, Google reklam çalışmasının en önemli aşaması, anahtar kelime seçimidir. Anahtar kelime seçiminde dikkatle ve özenle çalışma yapan reklam ajansları; gerek uzman personeli deneyimi ile gerekse anahtar kelime analiz araçlarını kullanarak en isabetli anahtar kelimelerin belirlenmesi adına nitelikli bir hizmet verir.

Google Partner Rozeti Nedir?

Google tarafından belirlenen eğitimleri başarıyla tamamlayan, yüksek performans gösteren ve Google reklamlarda önemli bir harcama istikrarı gösteren Google Partner ajans; Google Akademi üzerinden verilen eğitimleri tamamlamak suretiyle Google Partner rozetine hak kazanır. Bir reklam ajansının Google Partner rozetine sahip olması, ilgili reklam ajansının dijital reklam hizmetleri ve çözümleri noktasında uzmanlık ve yetkinlik sahibi olduğunu gösterir.

Reklam Ajansı İle Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Reklam ajansı ile çalışmanın birçok önemli avantajı olmakla birlikte, başlıca avantajları şunlardır:

 • İşletmeler, ürün ve hizmetler veya markalar için en verimli reklam ve pazarlama stratejisi oluşturulur ve ikincil planlarla desteklenir.
 • Hedef kitlenin ve potansiyel müşterilerin dikkatini çekilir ve arz edilen hizmet veya ürünün satın alınması teşvik edilerek satış hacmi artırılır.
 • Dijital pazarlama süreci özenle ve dikkatle takip edilir. Süreçte karşılaşılan herhangi bir sorun ya da aksaklık karşısında hızlı bir şekilde aksiyon alınarak vakit kaybı yaşanmaksızın reklam çalışmalarından elde edilen verimin sürekliliği sağlanır.
31 Ekim 2022