Kapatılan Facebook Reklam Hesabı Açma Yöntemleri

 1. Ana Sayfa
 2. Sosyal Medya
 3. Kapatılan Facebook Reklam Hesabı Açma Yöntemleri
...
Kapatılan Facebook Reklam Hesabı Açma Yöntemleri
Kapatılan Facebook Reklam Hesabı Açma Yöntemleri

Facebook, genel olarak, reklam politikalarını ihlal etme potansiyeli olan reklam hesaplarını işaretleme konusunda çok hassas davranmaktadır. Bir reklam hesabının politikalarını ihlal edip etmediğini belirlemek için de algoritmalar ve insanlardan oluşan bir kombinasyon kullanmaktadır. Bu kapsamda bazen reklam hesabınız yanlışlıkla da devre dışı bırakılmış olabilir.

Bu durumu bu şekilde ele alıyorsanız, reklamın onaylanmama sürecine anında itiraz edebilirsiniz. İkinci bir neden, reklamın Facebook'un reklam İlkelerine uymaması olmaktadır. Facebook'un kuralları da bir reklamın içerik özellikleri, hedef kitlesi ve bağlantı verdiği hedef için geçerli olmaktadır.

Bu kapsamda da herhangi bir şartı ihlal etmediklerinden emin olmak adına reklam politikalarını, reklamlarınızı ve web sitenizi detaylı bir şekilde incelemeniz gerekmektedir. Facebook reklam İlkelerinin yaygın ihlalleri ve kapatılan hesabın nasıl tekrar açılacağını bilmek de son derece önemlidir.

Facebook Reklam Hesabı Kapatılma Nedenleri

Facebook'un reklam hesabınızı devre dışı bırakmasının pek çok farklı nedeni vardır. Bunların tümü 2 kategoriye ayrılmaktadır. Bir şekilde reklam ilkelerini ihlal ettiğiniz zaman; reklam hesabınız olağandışı etkinlik nedeniyle işaretlenmektedir.

Facebook reklam hesabı yönergelerine uymayan reklamlar gönderiyorsanız veya birden çok ülkeden reklamların oluşturulması gibi bir durum söz konusu ise hesabınızla ilgili bazı sahtekarlıklar var anlamına geliyor. Bu durumlar da Facebook hesabımız konusunda bazı önlemlerin olacağı anlamına geliyor.

Reklam Hesabınızın Devre Dışı Bırakılmasını Önlemek

 • Din, yaş, cinsiyet kimliği ya da mali durum dahil olmak üzere herhangi bir kişisel özelliği ima etmeyin. Müstehcen içerik kullanmayın; bu, tamamen ya da yarı çıplak vücutların veya müstehcen pozisyonlardaki kişilerin bulunduğu fotoğraflar olarak düşünülebilir. Bir heykel ya da anıtın resmi olmadığı sürece bu müstehcen resimler hesabınızda olmamalıdır.
 • Facebook ya da Instagram marka kimliğini, yani adını, logolarını ve diğer marka içeriklerini kullanmayın.
 • Yasadışı ürünlerin reklamlarını yapmayın sansasyonel içerik, yani şok edici, saygısız ya da şiddet içeren bir şeyler kullanmayın.
 • İşlevsel olmayan açılış sayfaları ya da yönlendirme bağlantıları da kullanmayın. (QR kodları da dahildir)
 • Vücut parçalarının satış reklamlarını da yapmayın.

Facebook Otomasyonları Ve Uyulması Gereken Kurallar

Facebook reklamlarınızdaki ve açılış sayfalarınızdaki reklam politikası ihlallerini incelemek ve genellikle reklam itirazlarını da incelemek için bir dizi otomasyon kullanmaktadır. Facebook koruma mekanizmaları ve otomasyonları tarafından olağandışı olarak kabul edilebilecek durumlar; birden çok IP adresinden reklam oluşturmak.

Ödeme yöntemlerinizi çok sık değiştirmek. Ödeme yöntemi fatura ülkesi ile reklamları oluşturduğunuz konumun eşleşmiyor olması gibi. Tüm bu bağlamlarda inceleme yapacak olursak da Facebook'u iş amacıyla kullanırken VPN ya da proxy'ler kullanmayın.

Hesabınızı daha iyi korumak adına da 2 adımlı doğrulamayı kurun. Devre dışı bırakılmış bir reklam hesabında kullanılmış bir ödeme yöntemini de kullanmayın.

Facebook Reklam Kuralları Çalışmaları

Facebook çok detaylı bir şekilde çalışır ve bazen insanların kişisel hesapları, reklam faaliyetleri bazı Facebook reklam ilkelerini ciddi şekilde ihlal ettiği için kalıcı olarak bloke edilir. Bu şekilde ortaya çıkacak olan tüm bu durumları önlemek için de tüm reklam hesaplarınızın sahibi olmak için ayrı bir hesap oluşturarak kişisel etkinliğinizi ve reklam etkinliğinizi ayırmanız gerekir.

Bunu yapmak, kişisel hesabınızın yanlışlıkla bloke edilmesini engelleyecektir. Facebook'ta nelerin reklamını yapabileceğiniz konusunda daha fazla bilgi edinmek için belirlenen bu kurallara göre Facebook reklam ilkelerini çok iyi bilmeniz gerekmektedir. Facebook reklamları çok sayıda reklam politikasına ve topluluk standartlarına uygun olmaktadır.

Bu konuda yapılan çalışmalar da içeriği, hedefleme ayarları ve konumlandırma da dahil olmak üzere reklamın kendisidir. Reklamın görüntülendiği açılış sayfası, sayfanın işlevselliği ve sayfanın tanıtılan ürün ya da hizmetle ne kadar eşleştiği ile ilgili çalışmalar yapılmaktadır.

Kapatılan Facebook Reklam Hesabı Açma Yöntemleri

Reklam yöneticisinde başlattığınız birkaç reklam kampanyası sonrasında Facebook reklam hesabınızın devre dışı bırakıldığını gördüğünüz zaman ne yapmanız gerektiği bilmeden araştırmalara başlamaktasınız. Bu konuda çözüm sağlamak için pek fazla yol ve yöntem bulunmaktadır.

Devre dışı bırakılan bir Facebook reklam hesabına, yardımcı olacak bir çözüm bulmak istiyorsanız, bakabileceğiniz yer, reklam hesaplarınızı oluşturma ve yönetmenin her yönünü okuyabileceğiniz, Facebook işletme yardım merkezi ve reklamlar olmaktadır.

Size zaman kazandırmak için itirazda bulunmanın olası yolları da bulunmaktadır. Facebook, reklam hesabınızı devre dışı bıraktığında, itirazınızı iki şekilde yapabilir.

 Facebook Reklam Hesabı İtiraz Süreçleri

 • Bir Facebook temsilcisi ile canlı sohbet olmaktadır. Facebook reklam hesabınızın devre dışı bırakılmasına nasıl itiraz edeceğiniz açısından en iyi yol, bir insan uzmanla iletişim kurmaktır. Bu durumda bir Facebook temsilcisiyle sohbet etmek için de işletme yardım merkezi ana sayfasını aşağı kaydırın ve başlayın'ı seçin.

Ardından açılan sayfada da Destek Al seçeneğini tıklayın. Bundan sonra da desteğe ulaşın formu gönderilecek. Sohbet düğmesine tıklayın. İstenen tüm bilgileri dikkatli bir şekilde girin ve bir Facebook temsilcisinin durumunuzu daha iyi anlamasına yardımcı olmak için soru kutularını da işaretleyin. Sohbeti başlat seçeneğini tıklayın.

 • İki form doldurun. Alternatif olarak, devre dışı bırakılan bir Facebook hesabını yeniden etkinleştirmek için iki form kullanabilirsiniz. Bir politikayı ya da standardı ihlal ettiğiniz için reklam hesabınızın devre dışı bırakıldığını düşünüyorsanız, bu formu doldurarak bir reklam hesabı incelemesi talep edin.

Aynı şekilde yanlışlıkla devre dışı bırakıldığını düşünüyorsanız, bu formu doldurarak ayrıntılı bilgi verin. Talebinizi gönderdikten sonra, yardım merkezini düzenli bir şekilde kontrol etmeye devam edin. Devre dışı bırakılan reklam hesabınız her an incelenebilir. İncelendikten sonra da yardım merkezi destek gelen kutunuza bir yanıt alacaksınız.

Kapatılan Hesabı Farklı Şekillerde Açma Yöntemleri

Güvenilir bir arkadaş ya da aile üyesi bulmak. Kişinin evine gidip, farklı bir ıp adresinden kişinin yepyeni bir işletme yöneticisi hesabı açması sağlanır. Yeni bir işletme sayfası oluşturulduktan sonra, yeni bir kredi ya da banka kartı gibi bir ödeme türü alın.

Bu konuda Facebook business ayrıcalıklarına sahip olmanız, daha önce olduğundan farklı bir alanda bulunan açılış sayfalarında reklam yayınlamanız gerekebilir. Artık kişisel bir hesaba değil, bunun yerine "teknik olarak" güvendiğiniz arkadaşınıza ait bir işletme yöneticisi hesabına sahip oluyorsunuz.

Devre Dışı Bırakılan Reklam Hesabı Önlemleri

Hesabınızın devre dışı olduğu zaman sonrasında, yüksek kaliteli video reklamlar üretirken emeğinizden ve bütçenizden tasarruf etmek için yapay zeka destekli hizmetler alın.

Destek alınan platform, reklam hesabınızın Facebook tarafından engellenme olasılığını önemli ölçüde azaltmak için kullanabileceğiniz, önceden hazırlanmış ve doğrulanmış zengin bir video reklam içeriği koleksiyonu sunmaktadır. Genel olarak reklam yayınlanması isteyen kişilerin onaylanmayan reklamlarının nedeni;

 • Reklam içeriğinde kullanılan "Bu" gibi işaretli kelimelerin kullanımı, tıklama tuzağı olarak görüldüğü için, "Siz" veya "sizin" kelimelerinin aşırı kullanımı da onaylanmamaya nedendir.
 • Aralıksız miktarda işaretleme, karakter ya da tamamen büyük harfleri kullanma.
 • Başka bir sayfa türüne yönlendirmeler, rahatsız edici pop-up'lar ya da gelir talepleri işaretlenirse, reklam politikasının kişisel özellikler bölümünü ihlal ediliyor.
 • Facebook'un ticari markasını, logosunu, resimlerini kullanmak ve bu kelimeyi büyük harfle yazmamak.
 • Tüm bu seçenekler hesabın kapanmaması için alınan en detaylı önlemler olmaktadır.
01 Mart 2023