Seo

Blacklist Nedir, Nasıl Kontrol Edilir?
Seo
26 Haziran 2023
Mail alma veya gönderme işlemlerinde çeşitli sorunlar yaşanabilir. Karşı karşıya kalan sorunların çok farklı ve çeşitli kaynağı olmakla birlikte, mail alma veya gönderme sürecinde genellikle “Blacklist” faktörü söz konusudur.
Google Algoritması Nedir?
Seo
28 Mart 2023
Günümüzde en çok kullanılan arama motorlarından biri olan Google, sahip olduğu algoritma sayesinde oldukça başarılı şekilde çalışmaktadır. Kullanıcıları istediği sonuçlara en iyi şekilde ulaştırmaktadır. Ayrıca güncellemeleriyle kendini geliştirmekte ve bu güncellemeler kullanıcılara iletilmektedir.
Evergreen İçerik Nedir?
Seo
28 Mart 2023
SEO konusunda başarı sağlayabilmek için web siteniz için içerik yazmanız ve bu durumu da çok sık yapmanız gerekir. Evergreen içerik, yayınlandıktan uzun süre sonra da alakalı ve değerli kalmaya devam eden içerik anlamındadır. Sezonluk içerik değildir ve trendler etrafında dönmez.
Seo Raporu Nasıl Oluşturulur?
Seo
28 Mart 2023
Bir web sitesinin internet aramalarında ön plana çıkması için gerçekleştirilen optimizasyon çalışmalarının etkinliğinin ve verimliğinin cevabı SEO raporu üzerinden görülebilir. SEO raporu, bir web sitesinin arama motorlarındaki performansını değerlendirmek için gereklidir.
En Çok Kullanılan Seo Araçları Nelerdir?
Seo
13 Mart 2023
Arama motoru optimizasyonu, web siteniz ve içeriğinizi başta Google ve diğer arama motoru sonuçlarında görünmesini amaçlamaktadır. Web sitenize çok fazla insan göndermeyi amaçlayan bir süreçtir.
Screaming Frog Nedir Ve Nasıl Kullanılır?
Seo
13 Mart 2023
Screaming frog, yapılan SEO çalışmalarının vazgeçilmez parçalarından biridir. SEO uzmanları, Screaming Frog kullanarak internet sitelerinde bazı çözümlemeler ve raporlamalar yapar. Ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı şekilde kullanılabilen bu araç, çeşitli modlarla da çalıştırılabilir. Ayrıca kolay kullanımı sayesinde web sitelerinin geliştirilmesine ve hataların giderilmesine yardımcı olur.
Search Console Nedir Ve Nasıl Kullanılır?
Seo
01 Mart 2023
Search Console, Google tarafından sunulmakta olup arama sonuçlarında sitenizin nasıl yönetmenize ve sorunları gidermenize yardımcı olmaktadır. Google arama sonuçlarına eklenmek isteyenler, Search Console'a kayıt olmak zorunda kalmaktadır. İşletme sahipleri, SEO uzmanları ve pazarlamacılar, site yöneticileri ve web geliştiricileri, Search Console kullanmaktadır. Web sitenize hangi sitelerin bağlantı verdiği görülebilmektedir.
Long-Tail Anahtar Kelime Araştırması
Seo
01 Mart 2023
Genel olarak anahtar kelimeler, arama motoru optimizasyonu ve tıklama başına ödeme kampanyalarının temelini oluşturmaktır. Dijital pazarlama, satış ortaklığı pazarlamaları, Google Reklamları ve daha pek çok alanda kullanılan anahtar kelimeler, genelde arama motorları sonuç sayfalarının sonucunda yer alan sayfa sıralamalarını ve PPC kampanyalarının başarı oranını belirlemektedir.