Google’dan Otellere Yönelik Yeni Reklam Modeli

  1. Ana Sayfa
  2. Google Ads
  3. Google’dan Otellere Yönelik Yeni Reklam Modeli
...
Google’dan Otellere Yönelik Yeni Reklam Modeli
Google’dan Otellere Yönelik Yeni Reklam Modeli

Bildiğiniz gibi Google üzerinden otel arama sorgularının sıklıkla yapılıyor olması, arama motorunun pek çok yeni düzenleme yapmasını beraberinde getirdi. 2010 yılında yapılan bir düzenleme ile otel sorguları artık Google Haritalar bölümünde de gösterilmeye başlanmıştı. Seyahat tutkunlarından tam not alan bu düzenleme aynı zamanda otellerin de rezervasyon artışı yaşamasını sağladı. Sonuç olarak sadece sık seyahat edenler değil, oteller de Google Haritalar’da görüntülenebilme özelliğinden memnun kaldı.

2010 yılında kullanıma sunulan reklam modelini kullananlar yaklaşık olarak % 65’e varabilen düzeyde rezervasyon artışı yakaladıkları daha önce de pek çok platformda açıklanmıştı. Bu istatistikler otellerin Google reklamlarını daha fazla kullanmaya başlamasını ve geri dönüşlerden de daha etkin şekilde istifade etmesini sağladı. Günümüzde oteller için ideal olan pek çok farklı reklam modeli kullanılabiliyor. Google bu reklam modellerine bir yenisini daha ekledi!

Yenilenen Google ara yüzü oteller için yeni bir kampanya türünden faydalanma şansını da beraberinde getiriyor. Bu değişim aynı zamanda Otel Feed yönetimini de kolaylaştırıyor olmasıyla ön plana çıkıyor. Otel Merkezi adını taşıyan bu yenilik hakkında bilgi Marketing Live platformunda paylaşıldı. Oteller için sunulan yenilikler ise gerçekten heyecan verici!

Oteller için belki de en önemli özellik, teklif verme seçeneğinin en aktif şekilde kullanılabilecek olmasıdır. Check-in günü, kalabalık gruplar için teklifler, konaklama süresi gibi detaylar düşünüldüğünde oteller tarafından sunulan tekliflerin optimize edilebilecek olması elbette getirisi de güçlü olan unsurlar arasında yer alıyor. Çünkü bu değişimle birlikte “akıllı teklif verme” seçeneği de otellere sunulmuş olacak.

Bununla birlikte çok daha zenginleştirilmiş bir raporlama modelinin platforma kazandırılıyor olması da önem taşıyor. Oteller reklamlarının ve kampanyalarının getirilerini kısa sürede raporlayabilecek ve yeni reklam stratejilerini bu doğrultuda belirleyebilecek, revize edebilecek. Bu yeniliğin beta sürümünün test edilmeye başlandığı bilgisini de sizlerle paylaşalım!

Beta Sürümüne Dair İlk Görüşler

Hatta Despegar.com sitesi beta sürümü kullanmaya başladı. Deneyimlerini de paylaşan sitenin açıklamaları son derece olumlu! Örneğin bu yeni kampanya türünün harika bir kanal olduğu ve zaman yönünden de ciddi düzeyde tasarruf sağlamayı mümkün kıldığını belirtiyor. Aynı zamanda Otel Feed yönetiminin daha aktif ve hızlı bir şekilde yapılabildiği, ölçümleme ve raporlamada da daha iyi sonuçlar görebildikleri yapılan paylaşımlar arasında yer alıyor.

Dünya genelinde 400 binden daha fazla otel ağı olan Koddi de beta sürümü ilk deneyenler arasında yer alıyor. Koddi % 31 düzeyinde trafik artışı yakaladıklarını belirtiyor. Harekete geçiren mesajların tek tıklama ve optimize etme gibi seçeneklerinden da faydalanma şansı sunduğu ve Otel Feed sorun giderme işlemlerinin çok daha hızlı yapılabildiği de yapılan açıklamada yer alıyor. 

Özetlemek gerekirse hem seyahat edenler hem de oteller ve acentalar için internet kullanımını çok daha verimli hale getirecek bir yenilik olduğu şimdiden kendini belli etti diyebiliriz. Beta sürümü yıl sonundan itibaren kullanılabilecek. Ancak yıl sonunu beklemek istemiyorsanız, hemen başlamak ve kazandırılan tüm yenilikleri hemen siz de deneyimlemeye başlamak istiyorsanız başvuru yapmanız gerektiğini belirtelim ve başvurunuzu iletebileceğiniz link bilgisini de sizlerle paylaşalım:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfdn9Ml8bTjEOG0NJnFu_w1n4iEU8_lhn118OPxjqYvhs50EA/viewform

 

14 Temmuz 2018